II kolejka Orlen Płockiej Ligi Orlik U-11

DSC_0993m log_or

W niedzielę 30.04.2017 roku na kompleksie boisk „pod balonem” przy ul. Łukasiewicza 34 została rozegrana II kolejka rundy wiosennej Orlen Płockiej Ligi  Orlik U-11.

Po dwóch kolejkach na czele grupy mistrzowskiej pozostała ekipa FEA Gostynin, a za nią uplasowały się SSM I Wisła Płock i Pegaz Drobin, natomiast w grupie grającej o miejsca VII – XIV Orkan Sochaczew wyprzedza Kasztelan Sierpc, a na trzecim miejscu uplasował się ULKS Ciółkowo.

wyniki i tabele -> więcej

DSC_0012 DSC_0875
DSC_0911 DSC_0993

zdjęcia udostępniamy na Facebook POZPN -> więcej 

I kolejki Płockich Lig ŻAK U-9 i ORLIK U-10

DSC_0852mW dniu 29 kwietnia 2017 roku na boiskach WISŁY Płock przy ul. Łukasiewicza 34 zostały rozegrane I kolejki rozgrywek Płockich Lig ŻAK U-9 i ORLIK U-10.

Przypominamy, że rozgrywki prowadzone są zgodnie z zaleceniami dla tej kategorii wiekowej bez zapisu wyników i klasyfikacji końcowych.

Rozgrywki Płockiej Ligi Żak U-9 i Płockiej Ligi Orlik U-10 współfinansowane są ze środków Urzędu Miasta Płocka.

DSC_0752 DSC_0771
DSC_0852 DSC_0853

zdjęcia udostępniamy na Facebook POZPN -> więcej

KONTROLA PIŁKI PRZEZ BRAMKARZA

bramkarz       Przepisy Gry w Piłkę Nożną w pewnym stopniu zrewolucjonizowały zagadnienie w aspekcie interwencji bramkarza we własnym polu bramkowym. Bramkarz nie ma szczególnych praw i jest traktowany na równych zasadach z zawodnikiem drużyny przeciwnej, który walczy o piłkę. Doprecyzowano natomiast moment kontroli nad piłką bramkarza. Pamiętać trzeba, że nie wszystkie sytuacje są czarno-białe, ale przedstawione zasady w pewnym stopniu ułatwią podejmowanie trafnych werdyktów i zrozumienie dla uczestników widowiska piłkarskiego.  Dwa ważne aspekty w tym zagadnieniu:

  1. Bramkarz, który wszedł w posiadanie piłki, nie może być atakowany przez przeciwnika. Taka kontrola piłki przez bramkarza jest uważana, gdy: 

czytaj więcej

SĘDZIOWSKA PRECYZJA.

precyzjaSzanowni Państwo.

W związku z apelem przedstawicieli Wydziału Dyscypliny i Wydziału Gier Płockiego Związku Piłki Nożnej chciałbym w kilku zdaniach zwrócić się do Was, w przedmiocie prawidłowego wypełniania dokumentacji pomeczowej. Niniejszy temat już został przeze mnie poruszony, ale niestety pojawiła się konieczność kolejnego przypomnienia. Sprawa dotyczy przede wszystkim zagadnień dyscyplinarnych oraz ogólnie przyjętego porządku na zawodach. Przypominam, że obowiązkiem każdego sędziego jest respektowanie Przepisów Gry w Piłkę Nożną oraz Regulaminu Rozgrywek. czytaj więcej

Startujemy z rundą wiosenną Płockich Lig Żak U-9 i Orlik U-10

orlikW sobotę 29 kwietnia na obiektach klubu Wisła Płock startujemy z rozgrywkami rundy wiosennej Płockich Lig Żak U-9 i Orlik U-10.

Przypominamy, że według regulaminu rozgrywek Płockich Lig: 
Organizator informuje, że w przypadku nie rozegrania z przyczyn niezależnych od organizatora meczów – sytuacja traktowana jest jako walkower dla drużyny będącej na boisku. W przypadku pojedynczego spotkania istnieje możliwość rozegrania go w innym terminie bądź na boisku neutralnym. W przypadku całego dnia turniejowego fakt ten musi być zgłoszony do organizatora przed utworzeniem harmonogramu, nie zaś w trakcie ligi.

Płocka Liga Żak U-9 harmonogram -> pobierz      regulamin -> pobierz
Płocka Liga Orlik U-10 harmonogram ->  pobierz      regulamin -> pobierz