SĘDZIOWIE – NOWE LICENCJE

LICENCJAWydział Sędziowski Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej prosi wszystkich sędziów, którym z końcem obecnego sezonu rozgrywkowego kończy się ważność legitymacji licencji sędziego ( sędziowie posiadający licencje od sezonu 2012/2013) do dostarczenia aktualnego zdjęcia w celu wyrobienia nowej legitymacji. ZDJĘCIE należy czytelnie opisać – imię i nazwisko oraz numer legitymacji licencyjnej. Zgodnie z informacją Komisji ds. Licencji Sędziowskich Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, nowe legitymacje będą przygotowywane w przerwie zimowej w rozgrywkach. W załączeniu lista osób, które zobowiązane są do dostarczenia zdjęcia w nieprzekraczalnym terminie do 25 stycznia 2018 roku. Zagadnieniem tym, z ramienia WS Płock zajmuje się kol. Ludwik Gościniak . Ponieważ w dniu dzisiejszym zaplanowane jest szkolenie, można tą sprawę załatwić od ręki.

Lista sędziów WS POZPN – Sędziowie WS PŁOCK – nowe licencje

Wesołych Świąt

świąteczna kartka Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Życzymy, aby nadchodzący rok był pełen miłych wydarzeń, spotkań oraz wyjątkowych i pozytywnych emocji. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia życzą sędziowie i obserwatorzy Wydziału Sędziowskiego Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Szymon Marciniak w SP nr 7 w Sochaczewie.

cid_379

W dniu 21 grudnia 2017 roku o godz. 11.00 w Sochaczewie –Szkoła Podstawowa nr 7 im. Fryderyka Chopina odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Wydziału Sędziowskiego Płockiego Związku Piłki Nożnej, które zostało zainicjowane przez Radę Rodziców. Tematem spotkania : zawód sędziego piłki nożnej – przygoda, profesja czy pasja?. Prelegentem arbiter FIFA Szymon MARCINIAK, który na co dzień jest rozjemcą zawodów w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Serdecznie zapraszamy!

MISTRZOSTWO MAZOWSZA DLA WS POZPN.

dav

W dniu 2 grudnia 2017 roku w Sobolewie zorganizowane zostały Mistrzostwa Mazowsza Sędziów w halowej piłce nożnej. W turnieju udział wzięło pięć reprezentacji : Wydział Sędziowski Siedlce (GOSPODARZ TURNIEJU); Wydział Sędziowski Ciechanów-Ostrołęka; Wydział Sędziowski Płock; Wydział Sędziowski Radom i Wydział Sędziowski Warszawa. W zaciętej i sportowej rywalizacji najlepszym zespołem, który pokonał wszystkie reprezentacje zdobywając bilans punktowy max. 12 pkt. oraz bramki 15:5 – ZOSTAŁ NASZ WYDZIAŁ SĘDZIOWSKI PŁOCKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ – GRATULACJE !!!!.

ZAKOŃCZENIE MECZU – DEFINICJA.

indeks

W Art 5 Laws of the Game 2017/2018 znajduje się następujący zapis: “The referee may not change a decision on realising that it is incorrect or on the advice of another match official if play has restarted or the referee has signalled the end of the first or second half (including extra time) and left the field of play or terminated the match”

W Przepisach Gry 2017/2018  zapis ten został przetłumaczony w następujący sposób (str. 53 , Art. 5 p. 2 Decyzje sędziego) „Sędzia nie może zmienić swojej decyzji wtedy, gdy sam uzna ją za niewłaściwą, względnie na sugestię  innego z pozostałych sędziów, jeśli gra została już wznowiona lub sędzia zakończył pierwszą lub drugą połowę (dotyczy to również dogrywki) i opuścił pole gry lub zakończył zawody. Dlatego też informuję, że tłumaczenie „or terminated the match” na “ lub zakończył zawody”  jest niewłaściwe.

Prawidłowe tłumaczenie „or terminated the match” to „lub zakończy zawody przed czasem z powodów takich jak bardzo złe warunki atmosferyczne, awaria oświetlenia itp.” Tym samym prawidłowe brzmienie tego zapisu  (str. 53 , Art. 5 p. 2 Decyzje sędziego) jest następujące:

„Sędzia nie może zmienić swojej decyzji wtedy, gdy sam uzna ją za niewłaściwą, względnie na sugestię  innego z pozostałych sędziów, jeśli gra została już wznowiona lub sędzia zakończył pierwszą lub drugą połowę (dotyczy to również dogrywki) i opuścił pole gry lub zakończył zawody przed czasem z powodów takich jak bardzo złe warunki atmosferyczne, awaria oświetlenia itp.”

Jest to bardzo ważne ponieważ nasza dotychczasowa wiedza jest taka, że jeżeli sędzia zakończy zawody gwizdkiem to nie może już skorygować swojej błędnej decyzji, również wtedy gdy używany jest system VAR – niniejsze wytyczne przedstawił Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN kol. Zbigniew Przesmycki.

Zatem , drodzy Koledzy przedstawiona  niniejsza interpretacja tego ważnego zagadnienia,  w praktyce  już nie powinna wzbudzać żadnych wątpliwości.

RUSZAMY!

PLAKAT JPG

Wydział Sędziowski Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej rozpoczyna nabór kandydatek i kandydatów na kurs sędziego piłki nożnej.

Dokumenty należy przesłać mailem na adres: obsadawsplock@o2.pl lub osobiście dostarczyć do Biura Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Płocku przy ul. Łukasiewicza 34 w terminie do dnia 8 grudnia 2017 roku. Opłata wpisowa – 100 zł. czytaj więcej