Zmiany w przepisach gry – grupy młodzieżowe.

znak      SZANOWNI KOLEDZY.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę nowelizującą Postanowieni PZPN na sezon 2016/17. Ma to duże praktyczne znaczenie dla sędziów prowadzących mecze drużyn młodzieżowych (od Juniora B w dół) na szczeblach okręgowych. W załączeniu przesyłam do zapoznania przedmiotowe informacje. 

Z uwagi na upływający czas, a tym samym zbliżający się termin egzaminów, na maila oraz na stronie POZPN, pojawiać się będą materiały szkoleniowe . Zachęcam do analizy dokumentów. DZIŚ PRZESYŁAM TRZY

unifikacja-kolegium-sedziow

postanowienia-nowe

Test nr 1

 

 

 

 

Wnioski o licencje trenerskie – tylko drogą elektroniczną!

biuroW nawiązaniu do Uchwały nr VI/116 z dnia 24 czerwca 2014r. Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz § 11 pkt. 1 Regulaminu Rozgrywek Mazowieckiego ZPN przypomina się o obowiązku posiadania przez trenerów licencji do prowadzenia zespołów w rozgrywkach piłki nożnej. Prosimy trenerów, którzy:
• zamierzają podjąć pracę na stanowisku trenera
• posiadają licencje trenerską, której ważność się skończyła

o aplikację wniosku o jej przyznanie lub przedłużenie wraz z wymaganymi dokumentami elektronicznie poprzez portal pzpn24.pl

szczegóły -> pobierz

 

Zmiany w ligach młodzieżowych

wgierInformujemy wszystkie zainteresowane kluby, iż jako Wydział Gier POZPN przyjmujemy zestawienia lig młodzieżowych na rundę wiosenną, sezonu 2016/2017 obowiązujące zgodnie z zakończoną rundą jesienną. Wszelkie zmiany przynależności drużyn klubów zrzeszonych w POZPN mogą nastąpić (poza rocznikami U-12 i U-13) najpóźniej do dnia 10 lutego 2017 roku. Po w/w terminie zostaną przygotowane terminarze, po których zmiana przynależności drużyn będzie wiązała się z regulaminową wpłatą. Aby uniknąć dodatkowych opłat prosimy o terminowe zgłoszenia powyższego na adres e-mail: pozpn@plo.pl. 

Komunikat

MSiT

Komisja d/s Licencji Klubowych POZPN informuje Kluby zainteresowane modernizacją swoich istniejących już obiektów piłkarskich lub budową obiektów nowych, że aby uniknąć w przyszłości problemów z ich dopuszczeniem do rozgrywek, powinny opierać się na wytycznych Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej dostępnych na oficjalnej stronie Ministerstwa, wraz z programem pomocowym dla zainteresowanych Klubów (na dole strony MSiTRP dostępne są załączniki do pobrania). Oficjalna strona MSiTRP dostępna jest TUTAJ

Licencja na „sztuczną”

klic
Komisja d/s Licencji Klubowych POZPN informuje Kluby zainteresowane uzyskaniem licencji na obiekty piłkarskie o sztucznej nawierzchni, że powinny złożyć następujące dokumenty:

1. Wniosek do Zarządu MZPN o nadanie licencji na boisko ze sztuczną nawierzchnią z zaznaczeniem ligi rozgrywkowej, o którą właściciel obiektu sportowego się ubiega.
2. Projekt budowlany obiektu sportowego wraz z legendą.
3. Opis techniczny do projektu. (Zgodnie z wymogami określonymi w „Podręczniku licencyjnym”)
4. Certyfikat płyty boiska.
5. Inne certyfikaty i atesty użytych materiałów, (jeśli są).
6. Pozwolenie na użytkowanie obiektu wydane przez inspektora nadzoru budowlanego.
7. Decyzję sanepidu o dopuszczeniu obiektu do użytkowania.
8. Aktualny protokół weryfikacji boiska.
9. Certyfikat na sztuczne oświetlenie / protokół pomiaru sztucznego oświetlenia. (Jeśli obiekt posiada sztuczne oświetlenie).
10. Potwierdzenie wniesienia opłaty za nadanie licencji w wysokości 500 zł. (Wpłata na nr konta bankowego Mazowieckiego ZPN podanego na stronie internetowej).
11. Zdjęcia z obiektu.