Zmiana harmonogramu Płockiej Ligi Żak U-9 i Orlik U-10 w dniu 23.10.2022

Informujemy wszystkie zainteresowane drużyny, że ze względu na prace związane z montażem balonu na obiekcie klubu Wisła Płock rozgrywki Płockiej Ligi Żak U-9 i Orlik U-10 w dniu 23 października 2022 roku kończymy grupą dopołudniową. Grupy popołudniowe mają mecze odwołane, a więc turnieje w dniu 23.10.2022 będą rozgrywane w godzinach: 
Płocka Liga Żak U-9 – 09:00 – 12:00
Płocka Liga Orlik U-10 – 09:00 – 12:00 

Harmonogram i regulamin – DIAMENTY MAZOWSZA 2022

𝐃𝐢𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭𝐲 𝐌𝐚𝐳𝐨𝐰𝐬𝐳𝐚 💎💎💎
Już 19 października 2022 roku (środa) na obiektach Stoczniowiec Płock zostanie rozegrany turniej DIAMENTY MAZOWSZA w roczniku 2012.
W dniu dzisiejszym w siedzibie Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej / MZPN Delegatura Płock odbyło się losowanie grup.
W losowaniu wzięli udział przedstawiciele klubów:
Tomasz Marciniak – Delta Słupno
Turniej jest I etapem naboru zawodników do KADR MAZOWSZA.
Turniej Finałowy – 12/20.11 – termin do potwierdzenia wkrótce.
Zadanie Publiczne -Organizacja Turniejów piłki nożnej dla dzieci „Diamenty Mazowsza” współfinasowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
 
Harmonogram -> pobierz
Regulamin -> pobierz

NOWOŚCI Z PRZEPISÓW GRY

Mając na uwadze liczne kontrowersje związane z oceną spalonego- art. XI przepisów gry oraz informacje od strony IFAB przedstawiam jeszcze raz kryteria i zasady jakimi powinni kierować się sędziowie , kiedy możemy uznać zawodnika za kontrolującego lot piłki, a tym samym kiedy wykonywane przez tego zawodnika zagranie MUSI być uznane jako rozmyślne , a jeżeli te przesłanki nie będą spełnione, to takie zagranie uznać należy jako rykoszet – SPALONY.

Dla przypomnienia „rozmyślne zagranie” ma miejsce jeśli zawodnik kontroluje tor lotu piłki i  posiada możliwość:

  • Zagrania piłki do współpartnera lub
  • Przejęcia kontroli nad piłką lub
  • Wybicia piłki w dowolny sposób.

Jeżeli zawodnik kontroluje tor lotu piłki, jednak próba wejścia w jej posiadanie , wybicia lub zagrania do współpartnera jest niedokładna lub nieudolna , nie zmiana to faktu , że zawodnik rozmyślnie zagrał piłkę.

Przy ocenie poniższego zagadania należy koniecznie stosować kryteria jako ważne wskazówki , że zawodnik posiadał kontrolę nad torem lotu piłki i w wyniku tego piłka została „rozmyślnie zagrana przez niego”

  • Piłka jest zagrana z dużej odległości i zawodnik dobrze ją widział,
  • Piłka nie poruszała się szybko,
  • Kierunek poruszania się piłki nie był zaskakujący,
  • Zawodnik miał czas, żeby skoordynować ruch swojego ciała, a zatem nie był to instynktowny odruch wyciagnięcia kończyny w kierunku piłki lub podskoku, jak również nie był to ruch, który skutkował niewielkim, delikatnym kontaktem piłką lub ograniczoną kontrolą nad nią,
  • Piłka poruszająca się po podłożu jest znacznie łatwiejsza do zagrania niż ta, która przemieszcza się w powietrzu.

Zdajemy sobie sprawę, że temat nie jest prosty, lecz zapoznanie się z niniejszymi zasadami i zastosowanie ich na polu gry, z pewnością przyniesie efekt pozytywnego odbioru od każdego uczestnika sportowego widowiska.