I Memoriał 3 Bramkarzy

W słoneczną niedzielę 2 lutego br. odbył się I Memoriał 3 Bramkarzy. Zgromadzeni licznie przyjaciele, koledzy,rodziny i kibice mogli oglądać zmagania 4 zespołów rywalizujących w turnieju,którego ideą nadrzędną było uczczenie pamięci 3 Kolegów. Rywalizacja na boisku hali  ”pod Balonem” miała na celu wyłonienie najlepszego Bramkarza Memoriału, głównym elementem ,który miał decydować o tym tytule -były obronione rzuty karne/wykonywane seriami po każdym rozegranym meczu/. Tytuł Najlepszego Bramkarza I Memoriału 3 Bramkarzy zdobył Andrzej Więckiewicz /Zespół Koła Seniora/

 

 

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej

Turniej -Memoriał 3 Bramkarzy

W dniu 2.o2.br. na Stadionie WISŁY PŁOCK „Pod Balonem” odbędzie się organizowany przez Koło Seniora POZPN i Zarząd Wisły Płock SA  Memoriał 3 Bramkarzy ku pamięci  przedwcześnie zmarłych:Jacka Zdrojewskiego,Jacka Lasockiego,Michała Ogrodowicza.Udział wezmą zespoły seniorów-  Old Boys Wisła Płock,Old boys Kasztelan Sierpc,zespół Kolegów Michała,zespół Koła Seniora POZPN.

   Zbiórka uczestników Turnieju – godz.10.00, oficjalne rozpoczęcie – godz.11.00

    Do zespołu KOŁA SENIORA powołano Kolegów : bramkarze- A.Więckiewicz,B.Wachowicz,obrońcy-A.Leliński,S.Machała,W.Moryń,Z.Sokołowski,J.Jewuła, rozgrywający i napastnicy: J.Błaszczyk,Z.Soboń,W.Pora,P.Olejniczak,M.Więcek,D,Kukuła.

   Serdecznie zapraszamy wszystkich Kolegów-członków KOłA SENIORA wraz  z rodzinami .

Lech Floręcki nie żyje..

 

     Pogrążeni  w  smutku  zawiadamiamy,że nagle odszedł Nasz Kolega  Lech Floręcki były piłkarz,zawodnik Wisły Płock w latach   1966- 1974 oraz Borowiczanki Borowiczki, reprezentant  Kadry Juniorów Mazowsza w latach 1969-1971.  Członek Koła Seniora od 02.02.2016.

       Uroczystości pogrzebowe  odbędą się  31.12.2019 na Starym Cmentarzu przy ul.Kobylińskiego o godz.12.00

     W imieniu  wszystkich Kolegów na ręce pogrążonej w bólu i żałobie Rodzinie składamy szczere kondolencje.

       LECHU  MY  O TOBIE  nie zapomnimy.Spoczywaj w spokoju…

Komunikat z zebrania 2

Płock 27.11.2019    

  

Zebranie Zarządu Koła Seniora w ramach comiesięcznych spotkań. Obecni: Pędzierski Krzysztof, Kostrzewski Paweł, Wieczorek Bogdan, Kołowrocki Janusz.

Prezes Koła Seniora POZPN Krzysztof Pędzierski na comiesięcznym spotkaniu poinformował Zarząd o złożeniu do Prezydenta Miasta Płocka pisma w sprawie opieszałości Komisji ds. Nazewnictwa Ulic z odpowiedzią na nasze wnioski w temacie nadania imion stadionowi Stoczniowca Płock i stadionowi w Borowiczkach. Treść pisma została odczytana.

Prezes Koła Seniora POZPN Krzysztof Pędzierski odczytał scenariusz spotkania Wigilijnego, które odbędzie się w dniu 5.12.2019 w restauracji „Niebo w gębie”.

Kolega Szer Wiesław z uwagi, że nie będzie mógł uczestniczyć w Naszej corocznej Wigilii przekazał dla wszystkich życzenia i przekazał na świąteczny stół 5 opłatków, dzieląc się w ten sposób z pozostałymi kolegami.

Zaakceptowano wzór wizytówek na stół prezydialny.

 1. W skrócie omówiono planowany wyjazd do Warszawy do MZPN.
 2. Wstępne ustalenia odnośnie przyszłorocznego zebrania sprawozdawczo – wyborczego Koła Seniora.
 3. Decyzją Zarządu przekazano kwotę 40zł do dyspozycji całego Koła Seniora. Jest to kwota pozostała ze zbiórki na renowację nagrobku Marka Szałańskiego przekazana z opóźnieniem przez Jana Budzyńskiego i Waldemara Porę.
 4. Wstępne omawianie rozegrania turnieju „Trzech Bramkarzy” ku ich pamięci w styczniu przyszłego roku „Pod Balonem”, w terminie 25 lub 26.01.2020.
 5. Przyjęto w poczet członków Koła Seniora nowego kolegę Zygmunta Brzeskiego. Witamy na pokładzie.
 6. Zarząd POZPN przekazał listę wyróżnionych odznaczeniami resortowymi członków Koła Seniora z okazji 5 lecia jego powstania.

 

Sekretarz Koła Seniora

   Wieczorek Bogdan

 

Komunikat z zebrania

          Płock 23.10.2019         

 

 

Zebranie Zarządu Koła Seniora w ramach comiesięcznych spotkań. Obecni: Pędzierski Krzysztof, Kostrzewski Paweł, Wieczorek Bogdan, Kołowrocki Janusz, gościnnie Cytryniak Zbigniew.

Podjęto decyzję o napisaniu pisma do Prezydenta Miasta Płocka w sprawie stadionów Stoczniowca Płock oraz stadionu w Borowiczkach. Powodem jest brak odpowiedzi na Nasze wnioski o nadaniu tym stadionom imion. Pierwszy z wniosków dotyczący stadionu Stoczniowca był złożony w listopadzie 2018r, a drugi dotyczący stadionu w Borowiczkach w lutym 2019r.

 • Podjęto decyzję w sprawie Wigilijnej kolacji z okazji 5 lecia Koła Seniora. Kolacja odbędzie się w lokalu „Niebo w Gębie” przy ulicy Łukasiewicza 28. Z tej okazji Zarząd Koła Seniora podjął decyzję o uhonorowaniu członków założycieli Koła Seniora medalami okolicznościowymi (kolekcjonerskie).
 • Podjęto również decyzję o uhonorowaniu z tej okazji członków Koła Seniora odznakami honorowymi POZPN.
 • Z tej okazji przygotowano specjalne okolicznościowe zaproszenia, które wysłano również do Prezesa Zarządu MZPN Zdzisława Łazarczyka, Klubu Seniora MZPN w osobach Gulczyński Jerzy, Kuć Jan oraz tradycyjnie zaproszono Prezesa Wisły Płock Jacka Kruszewskiego, v-ce Prezesa Wisły Płock Tomasza Marca jak również Prezesa POZPN Dariusza Kluge, dyrektora biura POZPN Piotra Sikorę , V-ce Prezesa Zarządu POZPN Jack Kozłowskiego, księgową  Agnieszkę Dzięgielewską.
 • Podjęto decyzję o uhonorowaniu statuetkami członków Koła Seniora w 2019r.
 • Omówiono przygotowania do turnieju ku pamięci trzech bramkarzy Wisły Płock – Ogrodowicz Michał, Zdrojewski Jacek, Lasocki Jacek. Planowany termin rozegrania turnieju ”Pod Balonem” to 25/26 styczeń 2020r.
 • Na koniec posiedzenia ustalono grupy oraz rozdysponowano znicze, które będą rozniesione na groby środowiska sportowego POZPN. W tym roku zapalimy znicze na 51 grobach.
 • Wzorem lat poprzednich przy okazji wysyłania okolicznościowych zaproszeń na kolację Wigilijną, wysłano zawiadomienie dotyczące oglądania meczy Wisły Płock rozgrywanych na wyjeździe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sekretarz Koła Seniora

   Wieczorek Bogdan

 

Kurs dla sędziów piłki nożnej

Informujemy,że dn.26 listopada br. o godz.17.30 w siedzibie Mazowieckiego ZPN Delegatura  Płock przy ul.Łukasiewicza 34 na Stadionie Wisły rozpoczyna się kurs dla kandydatów na sędziego piłki nożnej.Zapraszamy osoby,które zgłaszały już akces na kurs jak również osoby nowe na pierwsze spotkanie.

Koledze Tomkowi Garwickiemu najszczersze wyrazy współczucia z powodu śmierci ojca.

Jesteśmy z Tobą z wyrazami wsparcia i otuchy: Zarząd Komisji Sędziowskiej,sędziowie i obserwatorzy POZPN.