Obowiązujące zmiany z Przepisów Gry.

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy . Na ten czas tylko zdalnie przesyłam w załączaniu świeży Okólnik nr 18 otrzymany z IFAB. Miejmy nadzieje, że szybko się on nam przyda…  Okólnik 18 kwiecień 2020

Życzę Wam dużo spokoju oraz zdrowia. 

Z poważaniem Tomasz Garwicki 

Jubileuszowe Spotkanie KOŁA SENIORA

  Realizując główną ideę naszego programu” JAK NAJWIĘCEJ SPOTKAŃ RAZEM” przypominamy Kolegom,że 5.12.2019 w lokalu „Niebo w Gębie”,ul.Łukasiewicz 28 w Płocku odbędzie spotkanie Świąteczno-Noworoczne połączone z Jubileuszem 5 lecia KOŁA SENIORA.                                                                                                                                                                                                                              Szanowni Koledzy,czas spędzony w tym uroczystym dniu ,wypełniony bogatym programem będzie świadectwem Waszej przynależności do sportowego środowiska,w którym realizujemy się jako grupa wspierająca szereg inicjatyw idących w kierunkach,aktywizacji grupy i wiecznej pamięci o tych którzy o nas odeszli.                                                            

   Nasz 5 letni Jubileusz oraz  kończący się 2019 rok,Święta Bożego Narodzenia,Nowy Rok skłaniają do refleksji nad bilansem dokonań oraz perspektywą zamierzeń na następne lata. Będzie o czym porozmawiać……

     Wszystkim Kolegom,których z przyczyn osobistych nie będzie na tym Spotkaniu, w imieniu Zarządu Koła  składamy serdeczne życzenia Świąteczno-Noworoczne: zdrowia,aktywności,szczęścia,realizacji mniejszych i wielkich planów w życiu osobistym i rodzinnym . W myśl naszego hasła ”  Z nami zawsze warto” zapraszamy Kolegów do udziału w spotkaniach w najbliższej przyszłości.

 

Nowości z Przepisów Gry w piłkę nożną

Najważniejsze zmiany w Przepisach Gry 2019/2020

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany, jakie zaszły w Przepisach Gry. Zachęcamy wszystkich działaczy klubowych, trenerów oraz zawodników do zapoznania się z nimi.

Zagranie piłki ręką: tak jak to było dotychczas – każde rozmyślne zagranie, bądź dotknięcie piłki ręką będzie przewinieniem. Zazwyczaj przewinienie będzie również wtedy, gdy piłka dotknie ręki, która w nienaturalny sposób powiększyła obrys ciała, lub ręki, która znajdowała się powyżej tzw. obręczy barkowej (chyba, że wcześniej zawodnik rozmyślnie zagra piłkę inną „dozwoloną” częścią ciała). W tych dwóch przypadkach przewinienie będzie miało miejsce również wtedy, kiedy zanim piłka dotknęła rękę, została zagrana głową, bądź ciałem przez innego zawodnika znajdującego się w bliskiej odległości.

Przewinieniem nie będzie zazwyczaj ukarane, gdy piłka dotknie ręki/ramienia zawodnika bezpośrednio po kontakcie z inną częścią ciała tego zawodnika, bądź innego zawodnika, który przebywa w bliskiej odległości (jako, że wtedy nie ma niemal możliwości uniknięcia tego kontaktu). Przewinieniem nie będzie również, gdy piłka trafi w rękę znajdującą się blisko ciała i nie powiększającej obrysu w sposób nienaturalny, oraz gdy zawodnik upada (względnie wykonuje wślizg) i piłka trafia w rękę, która służy mu do podtrzymania ciała i nie jest nienaturalnie wyciągnięta. czytaj więcej

2 Dni Talentu Akademii Młodych Orłów

Kolejny sezon funkcjonowania AMO w Płocku zbliża się do końca. Przed nami nowe wyzwania w sezonie 2019/2020.
Zgodnie z Programem AMO nastąpi weryfikacja umiejętności zawodników, której dokonamy na podstawie testów sprawności ogólnej i specjalnej podczas Dni Talentu.

Jest to jednocześnie szansa dla wszystkich dzieci w przedziale wiekowym – od rocznika 2009 do 2014. Warunkiem uczestniczenia w szkoleniu jest spełnienie kilku wymogów. Dziecko musi przystąpić do testów / z wypełnioną dokumentacją / w wyznaczonym terminie, odbyć sprawdziany, wykazując się określoną sprawnością oraz uzyskać wyniki w rankingu poszczególnych grup szkoleniowych na miejscach od 1 do maksymalnie 16.

Zapraszamy rodziców i dzieci, zainteresowane piłką nożną oraz spełniające kryteria wieku, na czerwcowe Dni Talentu, które będą odbywać się od 7.06 do 8.06 2019 r. na Orliku „Jordanek” w Płocku, ul. 4 Pułku Strzelców Konnych.
Druga tura Dni Talentu / wrześniowa / przewidziana jest dla tych kandydatów, którzy z przyczyn obiektywnych nie będą mogli przystąpić do testów w czerwcu.
Dopiero na tej podstawie będzie zweryfikowana i ostatecznie zatwierdzona lista dzieci wyselekcjonowanych do szkolenia w kategoriach: Skrzatów, Żaków i Orlików w sezonie 2019/2020.

Przebieg Dni Talentu AMO Płock wg poniższego harmonogramu:

07.06.2019 piątek
15:30 – 17:30 kategoria Żak F2, rocznik 2012
17:30 – 19:00 kategoria Żak F1, rocznik 2011

08.06.2019 sobota
10:00 – 13:00 kategoria Skrzat G2, rocznik 2014
13:00 – 16:00 kategoria Skrzat G1, rocznik 2013

09.06.2019 niedziela
9:00 – 11:30 kategoria Orlik E2, rocznik 2010
11:30 – 13:00 kategoria Orlik E1, rocznik 2009

Komunikat dotyczący Dni Talentu we wrześniu podany zostanie w późniejszym terminie.
Koordynator Włodzimierz Małowiejski

Komunikat AMO.

Uwaga!
Informujemy, że spotkania organizacyjne dla dzieci zakwalifikowanych do AMO oraz ich rodziców odbędą się w siedzibie Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na ul.Łukasiewicza 34 (obiekty Wisły Płock), w najbliższy poniedziałek 16.10.2017, wg następującego harmonogramu:
Godz.16:00 Skrzaty rocznik 2012
Godz.16:30 Skrzaty rocznik 2011
Godz.17:00 Żaki rocznik 2010
Godz.17:30 Zaki rocznik 2009
Godz.18:00 Orliki roczniki 2008
Godz.18:30 Orliki roczniki 2007.

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi!
AMO PŁOCK

Komunikat AMO PŁOCK.

Komunikat AMO PŁOCK.

Informujemy, że w ramach Dni Talentu w Płocku do testów sprawności ogólnej i sprawności specjalnej przystąpiło łącznie 168 kandydatów. Na podstawie przeprowadzonych testów dokonano oceny i analizy wyników, wyłaniając wśród kandydatów również jedną dziewczynkę.

Poniżej zamieszczamy wykaz dzieci zakwalifikowanych do szkolenia w Ośrodku AMO w Płocku, w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Skrzat G2 rocznik 2012
KAMIŃSKI DOMINIK
DĄBROWSKI FRANCISZEK
CIEŚLA ANTONI
GAPIŃSKI ADAM
BERLIŃSKI ALEKSANDER
DOMAŃSKI KAROL
BANDYCH ALEKSANDER
KRUPIŃSKI TYMON
JANKOWSKI WIKTOR
MAŚLANY LUDWIK
CZYLEWICZ BARTOSZ
WIERZBICKI MACIEJ
JANKOWSKI MACIEJ
ORLIKOWSKI FRANCISZEK

Skrzat G1 rocznik 2011
MICHALSKI PIOTR
MAGDZIAK GABRIEL
NOWAK SZYMON
SZAFRANIEC ADAM
KUŹNIEWSKI SZYMON
ROSIAK KACPER
TURKOWSKI ADAM
SMOLIŃSKI MIKOŁAJ
MARCINIAK FILIP
GAŁKA ANDRZEJ
SZCZEPANIAK ADAM
KRZEMIŃSKI KAMIL

Żak F2 rocznik 2010
ŚWITKIEWICZ KAROL
PIOTROWSKI KUBA
KLUJEW IGOR
ROKICKI KRZYSZTOF
RYBACKI SZYMON
CHMIELAK FELIKS
PISKORSKI GABRIEL
REDA SZYMON
SZLOM ADAM
KOWALCZYK FILIP
MAZUR GRZEGORZ
JAWOREK ADAM
BUGAJ MIŁOSZ
RUCIŃSKI MICHAŁ
MAZURKIEWICZ OLIWIA

Żak F1 rocznik 2009
MROWIŃSKI MACIEJ
AUGUSTYNIAK TOMASZ
KOTULA ADRIAN
KAPUŚNIAK NIKODEM
AUGUSTYNIAK SZYMON
ANTCZAK KAROL
MIKOŁAJCZYK BARTOSZ
DOBRZENIAK JAN
WYRWAS MATEUSZ
BRZOZOWSKI KACPER
KRÓLIKOWSKI PATRYK
PROSIŃSKI MARCEL

Gratulujemy najmłodszym adeptom piłki nożnej zakwalifikowania się do Akademii Młodych Orłów!
Życzymy radosnych przeżyć i powodzenia w edukacji piłkarskiej. Rodzicom dziękujemy za wspieranie dzieci w dążeniu do realizacji marzeń.
Ponadto informujemy, że składy Orlików zamieścimy w piątek /13.10.2017r/.
Terminy spotkań organizacyjnych również zostaną opublikowane w piątek.

amo orzeł mały Trenerzy AMO w Płocku

Dni Talentu Akademii Młodych Orłów w Płocku – zakończone!

amoW dniach 6-8 października na Orliku Jordanek odbyły się Dni Talentu AMO w Płocku. Za nami pierwszy nabór zawodników do grup ćwiczebnych w kategoriach: Skrzat, Żak i Orlik. W rekrutacji wzięło udział około 170 adeptów piłki nożnej. Młodzi zawodnicy, którzy zgłosili się na boisku musieli zmierzyć się z czterema próbami sprawnościowymi. Technikę i sprawność trenerzy sprawdzali przy: żonglerce, dryblingu, biegu zwrotnym z piłką oraz slalomie. Na koniec testów odbył się mecz.

Prezydenta Miasta Płocka Andrzej Nowakowski dokonał uroczystej inauguracji Dni Talentu w sobotę 7 października. Ponadto tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością Wiceprezydent Płocka – Roman Siemiątkowski oraz przedstawiciele płockiego ratusza: Dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury – Marek Bębenista a także Dyrektor Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki – Robert Czwartek.
Bardzo dziękujemy również za przybycie Pani Litosławie Koper – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury oraz Panu Dariuszowi Kluge – Prezesowi Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz Trenerom: Zbigniewowi Mierzyńskiemu i Arturowi Wyczałkowskiemu.

Wielu zawodników pokazało w tych dniach duże umiejętności, które były oceniane przez Trenera Koordynatora AMO w Płocku Włodzimierza Małowiejskiego oraz sztab trenerski. Taka sytuacja cieszy, ponieważ znacznie może się to przyczynić do podniesienia poziomu sportowego grup szkoleniowych Akademii Młodych Orłów w Płocku.

Licznie przybyłym uczestnikom Dni Talentu, którzy z tak ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w testach bardzo dziękujemy. Dziękujemy również rodzicom za zaufanie, którym nas obdarzyli. Wszystkim osobom biorącym udział w organizacji tego piłkarskiego święta jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc a w szczególności Dyrektorowi Biura OZPN – Piotrowi Sikorze.