Terminarze rozgrywek Płockich Lig U-9 i U-10 oraz Orlen Płockiej Ligi Orlik U-11

biuroZgodnie z ustaleniami na zebraniu, które odbyło się w dniu 19 września 2017 roku poniżej zamieszczamy harmonogramy i regulaminy dotyczące rozgrywek Płockiej Ligi U-9 i U-10 oraz Orlen Płockiej Ligi Orlik U-11.

Harmonogram rozgrywek Orlen Płockiej Ligi Orlik U-11 grupa złota-> pobierz
Harmonogram rozgrywek Orlen Płockiej Ligi Orlik U-11 grupa srebrna-> pobierz
Regulamin rozgrywek Orlen Płockiej Ligi Orlik U-11 -> pobierz
Harmonogram rozgrywek Płockiej Ligi Orlik U-10 -> pobierz
Regulamin rozgrywek Płockiej Ligi Orlik U-10 -> pobierz
Harmonogram rozgrywek Płockiej Ligi Orlik U-9 -> pobierz
Regulamin rozgrywek Płockiej Ligi Orlik U-9 -> pobierz

ZALECENIA DLA SĘDZIÓW

 

zaleceniaKolejny raz przekazuje informacje, które należy wdrożyć w proces sporządzania dokumentacji sędziowskiej, jak również inne spostrzeżenia do stosowania:

  1. Zapis dotyczący UNIFIKACJA PZPN ma zastosowanie wyłącznie w zawodach, które do tego zapisu mają zastosowanie. Nie którzy z Was sporządzając sprawozdanie np. z ligi okręgowej wpisują tekst „ zawody prowadzone zgodnie z unifikacją PZPN”.  Proszę dokonywać wpisów tylko takich, jakie są konieczne.
  2. Dość często dochodzi do zamiany asystentów bez zgody – sędziego lub referenta obsady. Chciałbym przypomnieć, że jest dopuszczalna sytuacja w przedmiocie zamiany asystentów, ale wyłącznie przez sędziego . Taka sytuacja musi zostać opisana w protokole. Proszę więc na przyszłość nie dokonywać samowolnych zamian,  jeśli nie będzie to odnotowanie przez sędziego zawodów w protokole, to mamy do czynienia z nieprawidłowymi wpisami w dokumentacji pomeczowej.
  3. Tego nie powinienem powtarzać –  sprawa przyjazdu sędziów na zawody. Dochodzą sygnały, również od członków Zarządu Płockiego Związku Piłki Nożnej, że sędziowie notorycznie nie stosują się do Regulaminu Rozgrywek MZPN w przedmiocie czasu przyjazdu na zawody. Niestety, jest to w niektórych przypadkach prawda i proszę o poważniejsze potraktowanie tego OBOWIĄZKU. Konieczne jest zatem , aby sędziowski zespół, sędzia przybywał na zawody co najmniej 45 minut przed planowym pierwszym gwizdkiem  . Ten czas jest potrzebny na dokonanie wielu czynności administracyjnych, ale także na sprawy czysto sędziowskie – mam tutaj na uwadze np. krótką przedmeczową rozgrzewkę ,odprawę z kierownikami drużyn lub rozmowa z sędziami asystentami.   Tym, którzy nie będą się stosować do zaleceń Centrali, niestety będą wyciąganie sankcje natury regulaminowej.
  4.  Dokonywanie prawidłowości zapisów w sprawozdaniu z zawodów. Nie można dokonywać skrótów myślowych lub dwuznacznych określeń . To samo tyczy się w przedmiocie czasu sporządzania sprawozdania w systemie extranet. Skoro zawody odbyły się w sobotę, to max czas na przesłanie sprawozdania w extranecie jest poniedziałek , zawody z niedzieli max. do wtorku . Oczywiście im wcześniej, tym lepiej.  Wydział Gier informuje, że bardzo często sędziowie ten termin znacznie przekraczają, a najczęstszym powodem jest awaria komputera lub brak sieci. NIESTETY,  to nie może być powód usprawiedliwiający  dla sędziego.  Wysyłanie pocztą papierowych dokumentów po zawodach – jest bez zmian.
  5. Kolejną sprawą i to bardzo ważną,  jest brak złożonych podpisów przez kierowników drużyn po zakończeniu spotkania w protokole sędziego.  Przypominam jeszcze raz, że takie podpisy są obowiązkowe na każdych zawodach. Ten wymóg jest bezwzględny i mogą pojawiać się z tego tytułu bardzo poważne konsekwencje.                             Zatem pozostaje mi tylko trzymać za Was kciuki, aby zalecenia oraz wskazówki właściwie zostały wdrażane.             Z poważaniem Tomasz Garwicki

Osoby odpowiedzialne za ligi z ramienia Wydziału Gier POZPN

wgierWydział Gier i Ewidencji POZPN informuje, iż  w sprawie rozgrywek poszczególnych lig należy się kontaktować według poniższych zapisów:

Grzegorz Sikora – tel.: 533-690-821, e-mail: g.sikora@o2.pl:
Puchar Polski, Liga Okręgowa Seniorów, Klasa B Seniorów,
A1 – Junior Starszy U-19, D1 i D2 Młodzik U-13 i U-12

Andrzej Staśko – tel.: 604-104-262, e-mail: a.stasko@onet.pl:
Klasa A Seniorów, B1 Junior Młodszy U-17, C1 i C2 Trampkarz U-15 i U-14

Piotr Sikora tel.: 505-006-338, e-mail: pozpn@plo.pl:
Puchar Polski, Płockie Ligi U-9, U-10, U11
oraz transfery i uprawnienia zawodników we wszystkich ligach prowadzonych przez POZPN.

 

Potwierdzenie zgłoszeń w Płockich ligach U-9 – U-11

wgierZe względu na otrzymane informacje przekazane przez kluby o zmianach zgłoszeń, poniżej zamieszczamy zestawienie drużyn uczestniczących w rozgrywkach Płockich Lig U-9 – U-11.

W nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 sierpnia 2017 roku prosimy o przekazanie informacji o ewentualnych zmianach zgłoszeń. Po tym terminie wszelkie zmiany pociągną konsekwencje w postaci opłat regulaminowych. Start zaplanowano na 16-17 wrzesień, natomiast w 36 tygodniu roku odbędzie się zebranie organizacyjne z zainteresowanymi klubami. Dokładna data zostanie podana do dnia 31 sierpnia 2017. 

zestawienie -> pobierz

Zmiany w regulaminie na sezon 2017/18r

pobrane2Podczas zebrania z klubami w dniu 11.08 omówiono istotne  zmiany w regulaminie na sezon 2017/18 r. Ponadto poruszano sprawy związane z zachowaniem ustalonych terminów przez kluby w systemie extranet;  dotyczy w szczególności: ustalania terminów i godzin  spotkań – 14 dni przed rozgrywkami, uprawnianie drużyn do rozgrywek -10 dni przed rozgrywkami, uprawnianie zawodników -2 dni przed kolejką w trakcie rozgrywek, akceptacji zmian spotkań przez drużynę przeciwną – 24 h od otrzymania propozycji.

Dla klubów, które nie uczestniczyły w zebraniu poniżej plik do pobrania z informacją o zmianach w regulaminie.                                                                                                                            

szczegóły -> pobierz

Zmiany w terminarzu I i II ligi B1 U-17 oraz I ligi A1 U-19

wgierZe względu na zgłoszenie drużyny Huraganu Bodzanów do rozgrywek w kategorii wiekowej U-17, nastąpiły zmiany w terminarzach I i II ligi B1 U-17 prowadzonej przez POZPN. Zainteresowane kluby prosimy o przeanalizowanie terminów spotkań. 

Ze względu na wycofanie drużyny przez klub Zryw Bielsk w kategorii wiekowej A1 U-19, mecze które miały być rozgrywane z w/w ekipą będą terminami wolnymi.