Odszedł Jan Franke

wstegaZ głębokim żalem zawiadamiamy, że we wtorek w wieku 69. lat zmarł Jan Franke, wieloletni zawodnik, trener i działacz Wisły Płock oraz zasłużony działacz naszego środowiska piłkarskiego.

„Ś.P. Jan Franke całe swoje życie poświęcił futbolowi, a jego wkład w rozwój Wisły jest nieoceniony. Przygodę z piłką zaczął w płockiej Jutrzence. Jako jeden z najlepszych młodzieżowców tego klubu trafił oczywiście do Wisły, której barwy reprezentował przez wiele sezonów. Należał do najlepszych naszych graczy przełomu lat 60-tych i 70-tych, którego, jak podkreślają koledzy z drużyny, na boisku cechowała niezwykła ambicja i waleczność.
Po zakończeniu kariery piłkarskiej pozostał w Klubie aż do zakończenia aktywności zawodowej. Pełnił wiele funkcji. Był trenerem grup młodzieżowych, asystentem pierwszego szkoleniowca, kierownikiem pierwszej drużyny i kierownikiem sekcji piłki nożnej.

Uhonorowaniem Jego zasług był między innymi wybór do Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zasiadał także we władzach związków piłkarskich Mazowieckiego i Płockiego.”             – wisla.plock.pl

Pogrzeb odbędzie się w sobotę o godz. 12:00 na „starym cmentarzu” przy ul. Kobylińskiego.

Rodzinie oraz najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia, pogrążeni w żalu
Prezes, Zarząd i Działacze POZPN