Znamy finalistów Pucharu Polski na szczeblu MZPN Delegatura Płock

W dniu wczorajszym odbyły się mecze półfinałowe Pucharu Polski na szczeblu MZPN Delegatura Płock. W Iłowie miejscowa Unia przegrała z Wisłą II Płock 1:7, natomiast Sparta Mochowo uległa Świtowi Staroźreby 1:9. 

W finale PP MZPN Płock, który odbędzie się 13 października o godzinie 15:30 w Drobinie na boisku Skry zmierzą się Wisła II Płock i Świt Staroźreby. 

Wyjaśnienie interpretacyjne!

Od pewnego czasu pojawiają się liczne pytania, a także zdarzają się niewłaściwe interpretacje przez sędziów w zakresie przewinień o naturze werbalnej. Przewinienie werbalne, to nic innego jak tzw. pyskówka lub poważniejsze używanie słów o  znaczeniu z natury wulgaryzmu, których nie wypada pisać.

Wyjaśniam, że zgodnie z Przepisami Gry art. XII pkt. 4 [ Wznowienie gry z tytułu gry niedozwolonej i niewłaściwego postępowania ] stosuje się:

  • Jeżeli piłka jest poza grą, grę wznawia się zgodnie z poprzedzającą incydent decyzją – czyli dla przykładu : wrzut z autu + kara indywidualna [ żółta lub czerwona kartka ] .
  • Jeśli w czasie , gdy piłka jest w grze, a zawodnik popełnienia przewinienie na  polu gry [ np. werbalne niesportowe zachowanie lub używa ordynarnego, obraźliwego , obraźliwego języka lub gestów  ]  wobec sędziego, przeciwnika, współpartnera lub innej osoby – gra zostaje wznowiona rzutem wolnym pośrednim  wraz ze stosowną karą indywidualną [ żółta lub czerwona kartka ].

Wytyczne dotyczące rozgrywania meczów piłki nożnej w ramach systemu rozgrywek Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej

Poniżej, w załączniku zamieszczamy wytyczne dotyczące rozgrywania meczów piłki nożnej w ramach systemu rozgrywek Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w związku ze szczególnym reżimem sanitarnym wynikającym z epidemii COVID-19 obowiązujące w sezonie 2021/2022 do odwołania. 

Szczegóły w załączniku -> pobierz

Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa MZPN – Marek Ledzion

Rozgrywki Płockiej Ligi Orlik U-11

Komisja Gier MZPN Delegatura Płock poniżej zamieszcza harmonogramy rozgrywek Płockiej Ligi Orlik U-11. 
Informujemy, że zgodnie z decyzją PZPN – liga rozgrywana bez punktacji i klasyfikacji końcowych.

Czekamy na zgłoszenia gospodarzy turniejów i podanie przez nich dokładnego dnia rozgrywania zawodów (I turniej do dnia 14 września 2012 roku) – po tym terminie gospodarze I turnieju zostaną wyznaczeni przez Komisję Gier.

Harmonogram Grupa Czerwona -> pobierz
Harmonogram Grupa Pomarańczowa -> pobierz
Harmonogram Grupa Zielona -> pobierz
Harmonogram Grupa Niebieska -> pobierz

Kurs dla kierowników ds. bezpieczeństwa i kurs spikerów meczowych III ligi i klas niższych

W związku z zapytaniami ze strony Klubów odnośnie organizacji kursu dla kierowników ds. bezpieczeństwa oraz kursu dla spikerów meczowych III ligi i niższych klas rozgrywkowych informujemy, że z dniem 10 września 2021 roku rozpoczynamy rekrutację na w/w kursy.

Szczegóły w załączniku -> pobierz

Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa MZPN – Marek Ledzion