Akademia Młodych Orłów w Płocku

amo_d          wersja_pelnokolorowa v9 bez WM           logo_pozpn

   Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Płocku informuje, że powołanie Akademii Młodych Orłów stało się faktem na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej i Gminą – Miastem Płock.
   W imieniu Miasta Płock umowę podpisali: Prezydent Andrzej Nowakowski, w imieniu PZPN Eugeniusz Nowak i Maciej Sawicki, w imieniu MZPN: Zdzisław Łazarczyk i Jerzy Szczęsny.
Jest to drugi na Mazowszu Ośrodek Akademii Młodych Orłów a 26 w Polsce.
    Zgodnie z ideą AMO chcemy zachęcić młodych adeptów piłki nożnej do regularnego uprawiania sportu na bazie jednolitego systemu szkolenia, opracowanego przez PZPN, powszechnie dostępnego poprzez formę bezpłatnego uczestnictwa, zapewniającego wszechstronny i bezpieczny rozwój, adekwatną wiedzę oraz szacunek dla młodego człowieka i jego talentu. Każdy z uczestników AMO jest wyposażony w bezpłatny sprzęt sportowy.
    Udział dzieci w Akademii jest całkowicie bezpłatny. W AMO mogą uczestniczyć zarówno dzieci zrzeszone w Klubach Sportowych, jak i dzieci przynależności klubowej nie posiadające. Akademia Młodych Orłów nie ma na celu konkurowania z lokalnymi klubami lub akademiami, daje natomiast dodatkowe możliwości rozwoju najbardziej utalentowanym zawodnikom. Istotną częścią idei AMO jest zaangażowanie całego środowiska piłkarskiego w Polsce w jednolite szkolenie oraz przeprowadzanie pierwszych selekcji – łowienie talentów.
W związku z obowiązującymi w programie AMO procedurami zapraszamy rodziców i wszystkie zainteresowane dzieci urodzone w latach 2007 – 2012 na DNI TALENTU, które odbywać się będą w dniach 06, 07, 08 październik 2017 na obiekcie sportowym ORLIK Jordanek w Płocku, ul. 4 Pułku Strzelców Konnych.
W trakcie Dni Talentu dzieci poddane zostaną ocenie na podstawie standardowych testów sprawności fizycznej i piłkarskiej w celu wyselekcjonowania 6 grup ćwiczebnych.
Szczegółowe warunki uczestnictwa w programie szkolenia AMO podane zostaną w materiałach informacyjnych i na stronie POZPN oraz na profilu Facebook Akademia Młodych Orłów Płock.
     Kierujemy prośbę do rodziców i opiekunów dzieci o dokładne zapoznanie się z warunkami uczestnictwa i wypełnienie niezbędnej dokumentacji, umożliwiającej udział w testach i późniejszej kwalifikacji do szkolenia, do pobrania w załącznikach poniżej:

oświadczenie na Dni Talentu AMO  ->  dni talentu 

Przewodniczący Wydziału Szkolenia POZPN
Włodzimierz Małowiejski