Po konferencji „”Bezpieczeństwo i odpowiedzialność organizatora meczów piłkarskich, a współpraca z policją”

1mW dniu 3 marca 2017 roku w sali widowiskowej Domu Technika PKN ORLEN S.A. przy ul. Kazimierza Wielkiego w godzinach 15:00 – 18:00 odbyła się konferencja – szkoleniowa pn.
“Bezpieczeństwo i odpowiedzialność organizatora meczy piłkarskich, a współpraca z Policją”.
Chyba nikt nie spodziewał się tak dużej ilości uczestników, a tu trzeba nadmienić, że w spotkaniu wzięło udział ponad 80 osób z klubów zrzeszonych w Płockim Okręgowym Związku Piłki Nożnej (Zarządy Klubów, Działacze oraz osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo), a także funkcjonariusze Policji z Płocka, Gostynina, Sierpca oraz Członkowie Zarządu i Wydziałów POZPN.
Pomysłodawcą Konferencji był Dariusz Kluge – Prezes Zarządu POZPN i Marcin Kasza – Wiceprezes POZPN, który wraz z Przewodniczącym Wydziału Bezpieczeństwa Markiem Ledzionem i Dyrektorem Biura POZPN Piotrem Sikorą przygotowali Konferencję.
Jako Prelegenci wystąpili Pan Krzysztof Maśnicki – który omówił zagadnienia dotyczące organizacji imprez masowych. Następnie Pan Artur Mroczek – podinspektor, Naczelnik Wydziału Sztabu Komendy Miejskiej Policji w Płocku wspólnie z Panem Mariuszem Czapiewskim – aspirantem
z Komendy Miejskiej Policji w Płocku przedstawili zagadnienia związane ze zdarzeniami na obiektach piłkarskich i współpracą pomiędzy klubami, a także ryzyka mogące wystąpić podczas organizowania meczy. Pan Marcin Skoczek –Sekretarz Wydziału Bezpieczeństwa / Delegat Mazowieckiego ZPN przedstawił zasady współpracy z Delegatem Bezpieczeństwa i organizacją zawodów nie będących imprezami masowymi. Na koniec Tomasz Garwicki z wydziału sędziowskiego POZPN zaprezentował materiał dotyczący ochrony wizerunku sędziego i bezpieczeństwa uczestników.
Podczas konferencji poruszane były aspekty szeroko pojętego bezpieczeństwa organizacji meczy piłkarskich i współpracy z Policją, Delegatem Bezpieczeństwa, przygotowania się do meczy piłkarskich przez działaczy oraz współpracy i wizerunku sędziego podczas zawodów piłkarskich wraz ze zmianą przepisów sędziowskich.
Wszystkim uczestnikom konferencji wręczono uroczyście certyfikaty uczestnictwa. Dodać należy, że konferencja dla uczestników była bezpłatna.
Zarząd Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej składa podziękowania dla wszystkich prelegentów, a w szczególności dla funkcjonariuszy Policji z Komendy Miejskiej Policji w Płocku za współpracę i pomoc przy organizacji konferencji.
Poniżej przedstawiamy materiały prezentowane na konferencji.

Bezpieczeństwo na zawodach piłkarskich nie będących imprezą masową -> pobierz
Ochrona wizerunku sędziego -> pobierz
Bezpieczeństwo i odpowiedzialność organizatora meczów piłkarskich, a współpraca z policją -> pobierz

1_konf 2_konf

3_konf 4_konf

5_konf 6_konf

1m 2m

4m 5m